TOP 5 miejsc, które warto zwiedzić w Seulu

Podróże

Przed wyjazdem do Korei warto dokładnie sprawdzić miejsca warte odwiedzenia. Oto lista pięciu miejsc, które warto odwiedzić w Seulu

Wybierając się do Korei należy dokładnie zaplanować trasę, miejsca które warto zwiedzić in zapoznać się z lokalnymi przysmakami. Azja to kraj kontrastów, dlatego można ją kochać albo nienawidzić. Seul to jedno z najbardziej zaludnionych miast na świecie. Zwiedzając Seul, warto skosztować lokalnych przysmaków oraz poznać tamtejszą kulturę, która znacznie różni się od europejskiej. Przygotowaliśmy poniżej listę miejsc, które warto zwiedzić podczas podróży do Seulu.

Co warto zwiedzić w Seulu?

1. Pałac Gyeongbok

TOP 10 miejsc, które warto zwiedzić w Seulu

Jest to pałac, który został zbudowany pod koniec XIV wieku przez dynastię Jeseon. W 1592 roku pałac ten uległ zniszczeniom na tle wojennym, dopiero w 1867 roku został odbudowany. Co roku na placu przed pałacem organizowane są różnego rodzaju wydarzenia kulturalne.

2. Wieża Namsan

TOP 10 miejsc, które warto zwiedzić w Seulu

Wieża widokowa ma 236,7 metrów wysokości i jest położona na szczycie wzgórza Namsan. Jest to jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w mieście. Na najwyższym piętrze budynku można podziwiać panoramę całego miasta.

3. Ulica Hongdae

TOP 10 miejsc, które warto zwiedzić w Seulu

Ulica ta znajduje się w pobliżu Uniwersytetu Hongik. W dzień jest to stosunkowo spokojna dzielnica, a w nocy staje się centrum imprezy. Na ulicę wychodzą młodzi artyści, którzy pokazują swoje talenty w śpiewie oraz w tańcu, a dookoła znajduje się wiele restauracji z ulicznym jedzeniem oraz sklepy z modnymi ubraniami.

4. Muzeum Narodowe

TOP 10 miejsc, które warto zwiedzić w Seulu
National Folk Museum of South Korea in Seoul City at winter, Seoul, South Korea

Muzeum to znajduje się w nowoczesnym budynku, który powstał w połowie XX wieku. Oprócz eksponatów sztuki, muzeum również zajmuje się badaniami archeologicznymi oraz organizuje wystawy edukacyjne.

5. Lotte World Adventure

Foto. Klook

Największy na świecie kryty park rozrywki. W skład obiektu wchodzi również sztuczna wyspa, centrum handlowe, luksusowy hotel, obiekty sportowe, kino oraz koreańskie muzeum ludowe. Co roku miejsce to odwiedza kilka milionów chętnych.

Foto. Freepik lub jak podano przy zdjęciu

1 thought on “TOP 5 miejsc, które warto zwiedzić w Seulu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *