Skuteczna walka z cellulitem – jak sobie z nim radzić?

Zdrowie i uroda

Cellulit to problem wielu ludzi, głównie dotyka on kobiet, chociaż pojawienie się cellulitu jest również możliwe u mężczyzn. Pomarańczowa skórka na ciele, nazywana cellulitem, jest przyczyną wielu kompleksów, które obniżają naszą samoocenę.

Główną przyczyną powstawania cellulitu jest nieodpowiednia dieta oraz siedzący tryb życia. Znane są jednak przypadki Pań, które są aktywne i kontrolują zjadane posiłki, a pomimo tego na ich nogach czy pupie wciąż pokazuje się cellulit. Jak sobie radzić z cellulitem?

cellulitem

Rodzaje cellulitu

Cellulit wodny (twardy)– ten rodzaj najczęściej występuje u osób, które utrzymują w miarę stałą masę ciała. Powodem jego powstania jest nadmierne gromadzenie wody i toksyn w tkankach organizmu. W konsekwencji tego procesu następuje rozrost i nierównomierne rozmieszczenie lipidów w tkance podskórnej.

Cellulit tłuszczowy (miękki) – ten rodzaj cellulitu najczęściej występuje u osób mało aktywnych fizycznie. Może pojawić się także u kobiet, które szybko i dużo straciły na wadze. Powstaje na skutek rozrastania się komórek tłuszczowych, w wyniku czego powstają grudki. Te uciskają na naczynka, więc sprawne usuwanie wody i toksyn z tkanek staje się niemożliwe. Osoba z takim cellulitem ma fałdy na skórze i obrzmienia.

Skoro już znasz przyczyny i rodzaje powstawania niechcianych “fal” i “dziurek” na ciele, pewnie zastanawiasz się jak zmienić wygląd swojej skóry.

Zmień dietę!

Zacznij od ograniczenia przetworzonego jedzenia. Wybieraj naturalne pożywienie, ogranicz spożywanie niezdrowych tłuszczy.

Kontroluj zjadaną ilość KCAL. Możesz użyć do tego aplikacji na telefon, przydatna w liczeniu kalorii może okazać się również waga kuchenna, która kupisz za kilkanaście złotych.

cellulitem

Wprowadź ruch do swojego życia

Nie chodzi tutaj o katowanie się wielogodzinnymi treningami. Jeśli prowadzisz siedzący tryb życia, wprowadź do swojej porannej lub wieczornej rutyny spacer, lub jogę. To jedne z łagodniejszych propozycji na rozruszanie swoich mięśni.

Pij dużo wody! Nie ma nic lepszego niż woda. Wypłukuje toksyny i pomaga w walce z cellulitem.

Jeśli masz taka możliwość, skorzystaj z zabiegów na cellulit u kosmetyczki. Najbardziej polecanymi zabiegami, które świetnie działają, w walce z nieprzyjacielem są:

Kriolipoliza Freeze Sculptor – wymrażanie tkanki tłuszczowej: Najnowocześniejsza metoda redukcji tkanki tłuszczowej.

“Zmniejszenie obwodu ciała o około 5-8 cm po jednym zabiegu.”

Tkanka tłuszczowa jest niezwykle wrażliwa na niską temperaturę. W 2014 roku trzej badacze z Japonii – Isamu Akasaki, Horoshi Amano i Shuji Nakamura zdobyli Nagrodę Nobla z fizyki za budowę diody emitującej światło niebieskie.

Urządzenie Freeze Sculptor zostało jako jedyny tego typu sprzęt wyróżnione na targach Uroda. Zapewniamy pełne bezpieczeństwo, kontrolę przebiegu zabiegu i dobór najskuteczniejszych parametrów. Freeze Sculptor zamraża tłuszcz do nawet -10 stopni C, podczas gdy inne popularne urządzenie ma zdolność chłodzenia tylko do plus 3 stopni C. Jeden zabieg kriolipolizy redukuje warstwę tłuszczu w obszarze poddanym zabiegowi o 25-45%. Tę wartość można inaczej wyrazić w zmniejszeniu obwodu ciała do 5cm po jednym zabiegu.

Jakie obszary podlegają wymrażaniu tłuszczu?

  • brzuch
  • boczki (dolna część pleców)
  • ramiona
  • plecy
  • uda
  • bryczesy (dolna partia bioder, górna część ud)

Zabieg zaleca się szczególnie osobom, które mają tendencję do miejscowo skoncentrowanej tkanki tłuszczowej.

Jakie są efekty kriolipolizy Freeze Sculptor?

Jeden zabieg kriolipolizy w redukuje warstwę tłuszczu w obszarze poddanym zabiegowi o 25-45%. Tę wartość można inaczej wyrazić w zmniejszeniu obwodu ciała do 5 cm po jednym zabiegu.

Po jakim czasie od zabiegu efekty będą widoczne?

Efekt ostateczny zostanie osiągnięty po okresie ok. 6-12 tygodni. Ten czas związany jest z procesem metabolizmu tłuszczu w organizmie. Zamrożone komórki tłuszczowe stopniowo dzielą się na mniejsze cząsteczki, które są transportowane do wątroby, metabolizowane i wydalane z organizmu. Cały proces trwa do 12 tygodni.

Jaki jest czas kriolipolizy?

Czas zabiegu wymrażania tkanki tłuszczowej wynosi od 40 do 60 minut i zależy od grubości tkanki tłuszczowej. Jest dobierany indywidualnie przez terapeutkę, by zagwarantować najlepsze rezultaty i pełne bezpieczeństwo zabiegu.

Podczas zabiegu kriolipolizy można relaksować się przy muzyce, poczytać albo poddać innym rytuałom kosmetycznym, np. na twarz.

Endermomasaż próżniowy

Masaż próżniowy urządzeniem Body Master System to sprawdzona, efektywna, nieinwazyjna metoda terapii próżniowej ciała lub skóry twarzy i głowy. Terapię wykonuje się specjalistyczną głowicą wyposażoną w vacuum oraz obrotowe rolki, które masują zassany fałd skóry i tkanki podskórnej.

Zassany fragment ciała masowany jest pulsacyjnie lub w trybie ciągłym, co daje możliwość precyzyjnej terapii obszaru objętego zabiegiem.

W wyniku zabiegu następuje całkowita lub znaczna likwidacja cellulitu, zmniejszenie obwodu oraz poprawa napięcia skóry. Drenujące działanie endermomasażu usuwa nadmiar wody z tkanek, redukując w ten sposób obrzęki i uczucie “ciężkich nóg”. Terapia Body Master System pobudza krążenie i dotlenia tkanki, dzięki czemu przyspieszone zostaje usuwanie toksyn i zbędnych produktów przemiany materii z organizmu.

Przebieg zabiegu na twarz: Demakijaż SPA + masaż Body Master System + Aplikacja kremu indywidualnie dobranego potrzeb skóry. Zabieg można wzbogacić o ampułkę oraz maskę algową.

Przebieg zabiegu na ciało: masaż Body Master System (1 obszar ok. 20min) + Aplikacja preparatu Rapid Slimming lub Yasumi Thermo Active Gel

Jeśli jednak nie możesz pozwolić sobie na zabiegu, skorzystaj z alternatywy!

Masaż bańką chińską idealnie wpływa na zmniejszenie cellulitu i jest tanim odpowiednikiem zabiegów u kosmetyczki. Pamiętaj, jednak że musisz wykonywać go regularnie! 15 min dziennie na każdą partię ciała pozwoli CI zauważyć pierwsze efekty już po miesiącu!

Jak wykonywać masaż bańką chińską?

Aplikuj olejek na obszary ciała dotknięte cellulitem. Wykonuj masaż bańką, okrężnymi ruchami, na wszystkich obszarach z cellulitem, 3 minuty na partię ciała. Dodatkowo na udach: wykonaj masaż ruchem zygzak z lewej do prawej, aby usunąć głęboki cellulit. Następnie wykonaj masaż masażerem do skórki pomarańczowej, z góry na dół, na wszystkich obszarach z cellulitem, przez 3 minuty na partię ciała.

Życzymy powodzenia w walce o piękne ciało!

Foto. Canva

1 thought on “Skuteczna walka z cellulitem – jak sobie z nim radzić?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *