Koreańska moda – Czemu jest tak popularna?

Moda

Nie da się ukryć, że w ostatnim czasie koreańska moda stała się niezwykle popularna, co widać zresztą na polskich ulicach. Co sprawiło, że stała się tak popularna? Jak dokładnie wygląda ta moda od kuchni?

Mówiąc o koreańskiej modzie, wiele osób przed oczami widzi tradycyjny strój koreański, którym jest hanbok. Jak wszyscy wiemy moda ewoluuje, dlatego wiele koreańskich projektantów próbuje połączyć teraźniejszą modę z modą sprzed wielu lat. Co to jest moda koreańska? Bardzo trudno odpowiedzieć na to pytanie. A to ze względu na różnorodność koreańskiego przemysłu modowego.

Koreańska moda - Czemu jest tak popularna?

Dlaczego moda koreańska jest tak popularna?

Przyczyn rozwoju mody koreańskiej:

  • różnorodność branży modowej
  • otwartość projektantów na świat
  • światowe zainteresowanie krajami Azjatyckimi (zainteresowanie rynkiem azjatyckim)
  • rozwój infrastruktury handlowej

Kluczowe zasoby popularnych koreańskich marek modowych

Różnorodność koreańskiego przemysłu modowego

Wiele kobiet jak i mężczyzn w Korei przykłada dużą wagę do swojego ubioru, dlatego łączą ze sobą wiele różnych styli, aby oddać w jak najlepszy sposób swoją osobowość.

Młodzi projektanci, którzy studiowali za granicą, nadal wchodzą na koreański rynek mody, tworząc co roku setki nowych marek. Wiedzą, jak stworzyć nowy styl i szybko go wprowadzić. Ich projekty są kolorowe i pełne detali.

Koreańska fala

BTS
Koreański zespół BTS

Kultura koreańska, taka jak K-pop, K-movie, K-drama, rozprzestrzenia się na cały świat. A stylizacje, które koreańskie gwiazdy noszą w programach telewizyjnych, w filmach oraz w teledyskach, stają się sławne dzięki mediom społecznościowym. Dlatego coraz częściej używa się słów K-fashion czy K-style. Nie da się ukryć, że również na polskich ulicach pojawiła się już koreańska moda i coraz częściej można ją spotkać wśród młodych osób, które interesują się kulturą koreańską.

Według najnowszych badań, 81% koreańskich konsumentów robi zakupy online, co jest najwyższym wynikiem we wszystkich krajach. Na rynku pojawia się wiele aplikacji, przez które można kupować ubrania. Niektóre aplikacje zyskały ogromną popularność. Co ciekawe ten trend do robienia zakupów online wzrasta na całym świecie i również w Polsce odnotowuje się stały wzrost popularności sklepów online. Zatem czy porzucimy na dobre sklepy stacjonarne?

Foto. Freepik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *