Jak poprawić jakość życia i zacząć myśleć pozytywnie?

Zdrowie i uroda

Żyjemy w ciągłym biegu, gonimy za sukcesem lub pieniędzmi. Zapominamy o tym, co jest ważne, czyli zdrowie! Czy zastanawiamy się jak poprawić jakość życia?

Każdego dnia zapominamy o nawadnianiu się, prowadzimy siedzący tryb życia, który prowadzi do bólów kręgosłupa! Od wypijania zbyt małej ilości wody, nasza cera, jak i całe ciało zaczyna się zmieniać, pojawia się cellulit i niechciana pomarańczowa skóra. Pora z tym skończyć! Ten artykuł rozjaśni Ci, jak powinnaś/powinieneś zacząć działać, by poprawić jakość swojego życia!

Woda, tak ważna, a tak często zapomniana.

Nasze zmiany w życiu powinniśmy zacząć od wody! Zacznijmy ją pić, regularnie i w sporych ilościach. Już pewnie wiecie, że każdy dorosły człowiek powinien wypijać minimum 2 litry wody dziennie. Mowa tutaj o zwykłej wodzie, nie tej, którą pozyskujemy z jedzenia lub w postaci soków, lub co gorsze z napojów gazowanych. Napoje gazowane czy przesłodzone skoki, to również główne źródło, złego stanu naszej skóry.

Jak poprawić jakość życia

Aktywność fizyczna to nie tylko siłownia i bieganie!

Zacznijmy się ruszać! Nie chodzi tutaj, o sporty wyczynowe czy dźwiganie ciężarów, przecież nie każdy jest do tego stworzony i nie każdy będzie to lubił. To naturalne, jednak aktywność fizyczna jest nam potrzeba, nieważne w jakiej postaci, ważne, aby wdrożyć ją do naszej rutyny. Najbardziej polecanym rodzajem aktywność, dla osób które wcześniej kompletnie się nie ruszały, jest joga. Jogę można uprawiać na różne sposoby i na różnych poziomach. W internecie znajdziecie wiele darmowych treningów, które są dostosowane nawet dla osób zupełnie początkujących. Ważne jest, aby robić cokolwiek i nie stawiać sobie zbyt wysoko poprzeczki. Jednak, jeśli nawet joga Was nie przekonuje, wyjdźcie na spacer! Zabierzcie psa, kota, żonę czy dziecko i po prostu udajcie się na przechadzkę. Nasze ciało potrzebuje ruchu, im szybciej to zrozumiemy, tym prędzej zobaczymy pierwsze efekty!

Jakich efektów możemy się spodziewać?

Jeżeli zadbamy o nawodnienie oraz wdrożymy aktywność fizyczną, pierwsze co zauważymy to lepszy humor, zmieni się też jakość naszego snu. Zapomnisz o wstawaniu lewą nogą. Szklanka wody po przebudzeniu idealnie przygotuje nasz żołądek na trawienie w ciągu dnia. Organizm po całej nocy potrzebuje nawodnienia. Dlatego nie pij po przebudzeniu soku czy kawy. Zacznij od wody!

Czy drobne zmiany wystarczą, by schudnąć?

Do utraty masy ciała, na pewno przyczyni się uprawianie sportu czy picie wody, jednak w drodze do lepszej sylwetki potrzebujemy jeszcze jednej drobnej zmiany- deficytu kalorycznego. Deficyt możesz obliczyć za pomocą kalkulatorów dostępnych w sieci lub udać się do dietetyka. Dobrze będzie też zrezygnować z fast foodów i słodyczy, jeśli jednak nie możesz się bez tego obejść, a poznasz swój deficyt, możesz od czasu do czasu zjeść coś niezdrowego. Balans w życiu, jak i w diecie jest niesamowicie ważny. Nie warto rezygnować z drobnych przyjemności, ponieważ nie tylko nasze ciało potrzebuje dobrego traktowanie, nasz psychika również!

Jeśli wprowadzisz te drobne zmiany i zadbasz o siebie, na pewno odczujesz różnicę w jakości życia. Do lepszego samopoczucia potrzebujemy tak niewiele. Pamiętajmy, nie samą pracą żyje człowiek, a w pogoni za sukcesem, możemy wyrządzić sobie krzywdę, nie jesteśmy maszynami!

Foto. Freepik/Canva

2 thoughts on “Jak poprawić jakość życia i zacząć myśleć pozytywnie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *