Ciąża, a zdrowe włosy – sprawdzone sposoby i metody

Zdrowie i uroda

Zastanawiasz się jak sobie radzić, aby mieć zdrowe włosy również po ciąży? Zapoznaj się z naszymi sposobami, które pomogą Ci o nie zadbać

W trakcie ciąży i zaraz po niej wiele kobiet zauważa znaczne pogorszenie się kondycji włosów. Zazwyczaj zaczyna się od łamania włosów i rozdwojonych końcówek. W końcowym etapie ciąży włosy są już przerzedzone, a kiedy zaczynamy karmić piersią, wypadają garściami. Jest to ściśle związane z wysiłkiem, z którym organizm musi się zmagać. W mleku matki zawarte są wszelkie witaminy, które tracimy podczas karmienia.

Dlatego warto zadbać o siebie i swoje włosy, zanim pojawią się pierwsze problemy.

zdrowe włosy

Suplementacja i posiłki

Zwróć uwagę, na ilość zjadanych i przyjmowanych witamin. Ciążowe zachcianki niejednokrotnie bywają bardzo niezdrowe. Starajmy się zachować zasadę 20% do 70%.

Każdego dnia należy zjadać 20% przetworzonych produktów i 70% naturalnych, bogatych w witaminy. Dzięki odpowiednio zbilansowanej diecie oraz suplementacji witamin dostarczymy organizmowi, wszelkich niezbędnych składników odżywczych. Twoje włosy na pewno podziękują Ci za zdrowy balans, który utrzymasz na talerzu. Uważaj na tabletki, które są nastawione na porost włosów. Kobiety w ciąży nie powinny przyjmować. Co więcej, wraz z włosami na głowie, może pojawić się wąsik czy duże owłosienie rąk. Polecamy sięgnąć po sprawdzone witaminy, a nie chemiczne mieszanki.

zdrowe włosy

Peeling skóry głowy

Peelingowanie skóry głowy, to jedna z ważniejszych czynności, jeśli chcemy zadbać o włosy. Zdrowa skóra głowy ma bezpośredni wpływ na kondycję włosa. Niestety, wiele osób nie zdaje sobie sprawy z dobroczynnego działania peelingowania skóry na głowie. Tą prostą czynnością, możesz pobudzić cebulki, a dodatkowo idealnie oczyścisz skórę. Między mieszkami włosowymi zbiera się wiele zabrudzeń i bakterii, których nie jesteśmy w stanie usunąć samym myciem włosów! Peeling możesz zrobić sama w domu lub kupić gotowy.

Przepis na domowy peeling, znajdziesz na dole artykułu.

Olejowanie włosów

Olejowanie, to bardzo popularny sposób na przywrócenie blasku i sprężystości! Olejować włosy można na dwa sposoby.

Bezpośrednio. Nałóż olej na suche włosy i pozostaw minimum na 15 min.

Olejowanie na podkład. Podkładem może być maska lub aloes.

Którą opcję wybrać? Najlepiej będzie przetestować obie i sprawdzić, która lepiej wpływa na nasze włosy. Może to być uzależnione od porowatości włosów.

zdrowe włosy

Szampon

Mycie włosów powinno odbywać się w delikatny sposób. Używaj do tego naturalnych szamponów pozbawionych SLS! Ta substancja jest odpowiedzialna za oklejanie włosów i zapychanie mieszków włosowych.

Domowy peeling na zdrowe włosy:

Do miseczki wlej szampon/odżywki, których używasz, dodaj łyżkę cukru/soli lub fusy z kawy/herbaty. Nanieś na skórę głowy i wykonuj masaż. Następnie spłucz.

Sól/cukier powinny się rozpuścić pod wpływem wody.

Kawę/herbatę należy wypłukać z największą starannością.

W przypadku soli należy uważać, jeśli na skórze głowy występują podrażnienie lub rany.

Foto. Canva

1 thought on “Ciąża, a zdrowe włosy – sprawdzone sposoby i metody

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *